Článek
20.08.2008 00:36 - bleskovka 2

FILMOVÁ BLESKOVKA

Znáte nějaké "morčecí" filmy?
 

Znáte nějaké filmy, kde vystupují morčátka? Ano? Tak je  napište do komentáře. Vyhrává ten, kdo bude mít nejvíc "morčecích" filmů. Musí být nejméně JEDEN! Můžete psát:

-------------------------------------------------------------------------------------------
Protože každý přispěl nějakým tím filmíkem, rozhodla jsem se udělat DIPLOM pro všechny zúčastněné. Snad se vám bude líbit!A TADY JE SEZNAM FILMŮ S MORČATY:
1) DR.DOLITTLE
2) DR.DOLITTLE 2
3) NEFŇUKEJ VEVERKO
4) DENÍK ŠÍLENÉ MANŽELKY
5) BOB A BOBEK
6) KAMEŇÁK 3
7) HAMSTER´S HAM-HAM UNITED

MORČATA VE FILMU

Článek
27.03.2011 15:00 - MORČATA VE FILMU
 
G-FORCE
 
USA, 2009, 85 minŠpičková animovaná komedie pro všechny milovníky morčat i ty ostatní. Záchrana celého světa, který chce zlý zloduch zaplavit vraždícími kávovary a mikrovlnkami je v packách čtyřčlenného týmu zvířecích špionů a jedné mouchy. Vláda ale snahu "partičky morčat" nedokáže ocenit a chtějí jejich projekt zrušit, zařízení zabavit a zvířat se zbavit. To Darwin nemůže dovolit... S pomocí lidských přátel se jim podaří uniknout s nadějí, že dokáží zastavit Leonarda Sabera, kterému firma patří.
Nešťastným zásahem osudu se ale ocitnou ve zverimexu, kde se seznámí s obtloustlým morčetem Hurleym, protivným křečkounem Buckym a třemi hloupými myškami. Tady se Darwin dozví strašnou novinku... a to tu, že má bratra! To znamená, že není žádné geneticky upravené morče. Chvilku se tím trápí, ale nakonec mu dojde, že i když není geneticky upravený, je výjimečný. A jedině on a jeho skvělý tým může svět zachránit...► HLAVNÍ POSTAVY:
* Darwin: velitel party, vynalézavý, snaží se uspět za každou cenu
* Blaster: specialista na zbraně, miluje nebezpečí, rád se vytahuje, líbí se mu Juarezová
* Juarezová: specialistka na bojová umění, hrozně roztomilá :)
* Speckles: krtek hvězdonosý, bez brýlí nic nevidí, ale je to odborník na techniku a počítače
* Mooch: muší průzkumník, nepostradatelná součást týmu
* Hurley: Darwinův bráška, trošku kulatější, špinavější a hrozný strašpytel► HODNOCENÍ FILMU:
* uživatelé CSFD hodnotí film jako průměr (56%)
* server Metacritic na základě 19 hodnocení dává filmu skóre 41 ze 100
* během víkendu v USA utržil film více než 31,7 milionů dolarů (nahradil tím i první příčku Harryho Pottera a prince dvojí krve!)
* celosvětově film utržil více než 292 milionů dolarů
* na základě filmu vznikla spousta reklamních předmětů (čokoládová vajíčka s figurkami morčat...)HODNOCENÍ SVĚTA MORČAT: Mně osobně se film strašně líbil. Zápletka je sice hodně jednoduchá a postavy neprožívají žádné vážné psychické poruchy, ale v téhle době je to super oddech od všech těch drogově závislých, hvězd stěhujících se na venkov a vraždících psychoušů. Navíc nechybí ani super hudba. :)