ZAJÍMAVOSTI

Článek
26.04.2007 19:01 - ZAJÍMAVOSTI
 

MORČATA HOMOSEXUÁLOVÉ !



Tak to jste určitě nevěděli! Více než 80 % morčat se rodí jako homosexuálové (samečci jsou na samečky)! Tento "zákrok" přírody zabraňuje přemnožení morčat. Slouží to jako taková přírodní "pojistka".

Článek
06.08.2008 18:45 - ZAJÍMAVOSTI

NEZAVÍREJME OČI

STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT



ZDROJ

NĚMÁ BOLEST

TÝRÁNÍ ZVÍŘAT
Slovy nedokážu vyjádřit bolest a hrůzu, kterou cítím po zhlédnutí těchto videí. Vím, že sem obsahově až tak nepatří, ale myslím, že je třeba, aby je vidělo co nejvíce lidí..



Find out more about Trent Reznor at peta2.com.


Get free stickers at peta2.com





- každý z nás může překonat barieru lhostejnosti. Na mém blogu KLIK ZDE je petice na podporu boje proti týrání zvířat. Pomozte, prosím ...
Článek
07.08.2008 14:15 - ZAJÍMAVOSTI

PŘEMNOŽENÉ MORČE

Morčata zdemolovala dům

Skutečná rarita aneb Jak to dopadá, když je vám líto rozprodat vrh

Tento případ je již starší, ale je tak zajímavý, že ho sem musím dát :)

V prosinci 2003 zničilo několik stovek morčat dům v Detroitu natolik, že musel být zbourán. Policii nařípad upozornil sociální pracovník, který původně řešil problém rodiny majitele domu.
Majitel, o kterém toho ví úřady velice málo, nechal volně po bytě pobíhat přes 400 morčat!!! Z domácnosti se stalo vysloveně morčecí království → morčátka pobíhala ve všech pokojích, dokonce i ve stěnách, potrubí a peci. Moč prosakovala skrze podlahu až do suterénu.



Když dostala demoliční četa příkaz k zbourání cihlového domu, museli požárníci pomáhající při odchytu morčat používat kyslíkové masky.
Majitel morčat bydlel v domě 15 let a nyní by měl být v ústavu. Morčata krmil z dětských plastových bazénků, na podlaze měl natežena prostěradla, do kterých zachytával odpad. Ten pak vysypával na zadním dvoře.

Téměř všechna morčata byla umístěna v obchodech se zvířaty.

Článek
23.02.2009 09:47 - ZAJÍMAVOSTI

JAK ZÍSKAT MORČE :-)

STAČÍ SI NAPSAT PREZIDENTOVI

Na zajímavý způsob, jak získat morče přišla ruská školačka Nastěnka. Nenapsala si ani Ježíškovi, ani Santa Clausovi, ani dědovi Mrázovi. Napsala prezidentovi.

Jakmile se o žádosti malé Nasti dozvěděly místní úřady, poslaly pár úředníků do její školy. Malá Nastěnka musela jít do ředitelny, kde ji seřvali tak, že se rozplakala. Pak zavolali její rodiče a vynadali jim, že vychovali vrcholně drzé dítě, které marní prezidentův čas pitomostmi.
Nasťa dokonce musela napsat omluvný dopis, v němž svou žádost odvolala.

Pro změnu chování úřadů se nelíbilo rodičům, kteří napsali opět prezidentovi. Příběh Nastěnky zaujal i místní noviny, jenž o tom napsaly článek.

Den poté se úředníci objevili znovu - ale tentokrát s sebou přinesli klec se dvěma morčaty.
Ruské úřady se občas snaží! Kéž by se tak snažily i naše.

NOVÝ REKORD

Morče překočilo propast větší než samo měří!!!

Skotské morče Truffles přeskočilo 21. února 2012 prohlubeň o velikosti 30 cm, což je více, než samo měří a překonalo tak předchozí rekord o celých 9 cm.

 

Třináctiletá Cloe se o starém rekordu dozvěděla ve školní knihovně a rozhodla se vyzkoušet, jak jsou na tom její mazlíčci. Postavila vedle sebe dvě krabice od bot, na jednu dala morče a na druhou pamlsek v podobě okurky. Neustále pak krabicemi hýbala a přiměla tak morčátko skákat dál a dál. Rozvíjením skokanského talentu morčátka strávila dlouhé chvíle, ale úspěch se nakonec dostavil a vysloužil si zápis do Guinessovy knihy rekordů.

 VÍTE, ŽE

Truffles není jediné morče zapsáno v Guinessově knize rekordů? V roce 2006 bylo do knihy zapsáno nejstarší morče, to se dožilo 14 let a 10,5 měsíců

DÁT VOLNOST - JE TO DAR NEBO RUZSUDEK SMRTI?

 
Kdysi mi jedna spolužačka vyprávěla o svém morčátku. Její morče bylo nemocné, ale protože s ním nechtěla chodit k doktorovi a platit "velké" peníze za zdraví svého mazlíčka, tak mu prostě "dala volnost". Tito lidé mě opravdu dokáží naštvat! To, že pustí morče někam do lesa přece ještě neznamená, že mu dávají volnost! Řada zvířátek, díky tomu, že pochází z jiných biotopů, se o sebe nedokáže postarat a buď zahynou hlady, nebo jej nějaké dravé zvíře zahubí a sežere.

Štve mě sobeckost některých lidí - nejdříve se honí za pořízením mazlíčka, ale jakmile nastanou problémy, tak s ním rychle pryč! Lidé si prostě neuvědomují, že s pořízením zvířátka na sebe berou také určitou zodpovědnost, nejde přeci o nějakou hračku, kterou můžete kdykoliv hodit do popelnice! Je smutnou pravdou, že spousta lidí takto řeší problémy se zdravím zvířátek a vůbec je nezajímá, jak moc takto ubližují zvířátku, které je z útulného domečku vystrčeno do divoké přírody a ponecháno vlastnímu osudu, a už vůbec takové lidy nezajímá, jaké nedozírné následky může mít zavlečení určitého druhu zvířat do biotopu, kde nemají svého predátora, stačí připomenout zavlečení králíků do Austrálie. A tak v lesích končí spousta kočiček, pejsků, morčátek, křečků nebo pavouků, v potocích a záchodech pro změnu rybičky, ještěrky a hadi...
 

Napadá mě tedy otázka: "JE DAROVÁNÍ VOLNOSTI  SKUTEČNĚ DAR, NEBO SPÍŠE ROZSUDEK SMRTI?"