MORČECÍ NEBÍČKO

Článek
20.06.2011 23:23 - MORČECÍ NEBÍČKO
 

MORČECÍ NEBÍČKO

Umřelo vám někdy morče? Tuto rubriku jsem založila na počest všech morčátek, kteří už nejsou na světě. Stačí když napíšete jméno morčete, krátký příběh na co umřelo a fotku, kterou mi pošlete na mail:  SVETMORCAT@seznam.cz A já sem vložím vaše morčátko. Prosím, pokud by to nebyl moc velký problém, napište i vaše jméno (stačí křestní), z e-mailové adresy ho těžko uhodnu.

 

Doufám, že si tímto připomeneme jednu poučku:
MŮŽEME ZAPOMENOUT NA TOHO, KDO JEŠTĚ ŽIJE,
ALE NIKDY NEZAPOMENEME NA TY, CO UŽ TU NEJSOU!
 

Fotogalerie: MORČECÍ NEBÍČKO

STUIK A STUINKA

toto je Stuik a Stuinka umřeli nám neznamo na co.............................. :(

Klarinka

stuik a stuinka

 

CHARLINKA

Moje morčátko se jmenovalo Charlinka. Moc prosím, aby se dostalo do morčecího nebíčka a už ji nic nikdy nebolelo. Charlinka mi umřela 8.1.2012. Nikdy na ni nezapomenu. Sabča

CHARLINKA

 

MEDŽINKA

Dobrý den, 18.12.2011 mi umřelo moje morčátko Mendžinka před dveřmi veterináře. Klid a mír s ní.

Myslím na tebe, Mendžinko.

Albert

MEDZINKA

 

OZZINKA

Zasílám vám bohužel další přírustek jmenovala se Ozzinka Měli jsme jí a stále máme všichni rádi bylo jí něco kolem 5 let a zemřela nám na zápal plic bylo to včera 16.11 v 19:35 byli jsme u zvěrolékaře a ten jí píchl antibiotikum po návratu domu... už nežila :(
s pozdravem
Roman Chybík

 

 

PIŠKOT

Ahoj Deny,
posílám Ti fotku Piškota, měl přezdívku Piši a umřel mi dneska v 8 týdnech terpve, na zápal plic:(.
 
Děkuji, jestli na svůj web dáš jeho fotku.

PISKOT

 

ČUMÍČEK

Ahoj, posílám Vám fotku mého již zesnulého nejlepšího kamaráda. Zemřel 20.10.2011 v 15:45.
Měla jsem dříve morčátko jménem Čumáček. Byla to samička a bylo to moje zlatíčko. Bohužel kvůli neshodám doma jsem jí musela dát pryč. Za rok těsně před Vánocema 2009 jsem dostala od přítele další morčátko tentokrát samečka. Tomu jsem dala jméno Čumíček. Pamatuji si, že když jsme šli s přítelem do zverimexu tak on tam seděl se svýma morčecíma kamarádama. Když jsem ale přišla k jejich terárku tak všichni utekli do toho nejvzdálenějšího kouta ale jen on zůstal a nechal se pohladit. A díky tomu jsem si ho vybrala.Prožili jsme 2 překrásné roky. Hráli jsme si spolu, mazlili se, povídali si a dokonce v mých nejtěžších chvílích poznal,že na tom nejsem zrovna dobře.
Jenže pak jsem se přestěhovala s přítelem do společného bytu a asi tak po dvou měsících přestal jíst a pít a pořád jen polehával v koutku klece. Mysleli jsme,že má přerostlé zuby a tak jsme mu dávali pít a krájeli mu hlavně ovoce a zeleninu na malé kousíčky. Po dvou dnech se zlepšil, hopsal, pískal..A pak se opět jeho stav zhoršil. Ležel na boku v kleci a při dýchání vydával zvuky podobnému naříkání. Přítel si ho vzal do náruče. Škubal sebou při nádechu. Za pár minut křeče a škubal sebou. a pak zemřel.
Četla jsem na netu, že morčata berou smrt jakože patří k životu, že když to příjde tak to příjde..Ale tohle byl veliký bojovník. Žil do posledního dechu..
NIKDY NA TEBE NEZAPOMENEME!!!

 

CUMICEK

 

MIKI

Dobrý den,jmenuji se Majda a zrovna dneska mi umřelo morčátko.

Měla jsem ho moc ráda,bylo to moje první.Jmenovalo se MIKI (kluk) a mělo moc rádo okurku. Bohužel mu nedávo začalo být špatně,u veterináře se zjistilo,že má zápal plic.Dostal injekci, ale nepomohlo to. BUDU NA NĚJ VZPOMÍNAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mohla byste ho prosím přidat do Vašeho morčecího nebíčka?   

Děkuji

MIKI

 

ERVÍN A LUCIÁN

prosím dej tam jejich fotku i když je otočená moc moc moc moc se mi po nich stýská!

ERVIN A LUCIAN

 

SNÍŽEK

Ahoj, v roce asi 2009 mi umřelo morčátko všechno bylo v pohodě až na jeden den musela jsem jít jako každý den do školy moje mladší sestra se vrátila od babičky a jak uviděla moje nové morčátko hned si ho chtěla dat do náruče mamka jí ho dala a ona protože byla malá mu asi něco v těle zmáčka coš jsme něveděli druhý den mu z těla tekla krev a ja začala šílet hned jsme jeli k veterináři tam ho rovnou uspali s pláčem jsem ho vezla dom už mrtvého a zakopala ho na krasné a klidné misto na zahradě.
Moje morčátko se jmenovalo Snížek a moc se mi po něm stýská, prosím dejteho do morčečího nebíčka. Na fotce je se svým kamarádem kterého mi rodiče koupili těsně před Snížkovou smrtí. Snížek je ten s bílou lysinkou a vedle je moje morčátko Ferda. Snížek měl teprve pul roku.
Děkuji Ivča.

SNIZEK

 

:'(

Ahoj Deni chodím na tvoji stránku velice často a sleduji tvoje rady,ale nikdy by mě nenapadlo že sem napíšu svůj příběj o umrtí tří právě narozených morčátkách.Právě dnes 13.6 jsem přišla ze školy a koukala se na svá morčátka Montyho a Ketynku a v tom uvidím uprostřed baráčku něco ležet nevěděla jsem co to je ale napadlo mě že by to mohli být mlaďata tak se s velkou radostí podívám dovnitř a když jsem odkryla baráček začala jsem šíleně brečet ptže jsem tam našla 3 malá mláďátka některá ani nebyla zas tak dobře vyvinutá a byla celá od krve a zdálo se mi že jsou i nakousaná jako by je někdo žral tak jsem okamžitě vyndala z klece montyho a ketynu a začala nad nimi hrozně brečet.

Na tenhle den Nikdy nezapomenu :'( .

DROBEČEK

Mé morčátko se jmenovalo Drobeček.Umřelo mi dnes 30.7.2011 ráno.Zemřelo protože se o něj matka nechtěla starat a byl nedonošený.Byli mu teprve 4 dny.Po celou dobu jsme ho krmili mlékem ze stříkačky.
Drobečku:Miluju tě a vždycky milovat budu.Nezapomenu na tebe.Ať se tí spi sladce.

 

DROBECEK

 

JŮLINKA A MIKINKA

Měla jsem 2 morčátka, která umřela téměř "hned" po sobě. Jůlinku jsme museli dát uspat, protože měla absces v dásnu a operace by byla nákladná a 50 na 50...Mikinka (starší než Jůlinka) zůstala na chvíli sama, ale ne na dlouho, jen na měsíc... Ta aspoň zemřela přirozenou cestou. Poslední 2 týdny měla potíže s zažíváním a jednou když jsem přijela domů sotva se plazila a večer už nedýchala...

Obě jsem měla moc ráda, tak bych byla ráda kdybys je přidala do morčecího nebíčka.

 

JULINKA
 
MIKINKA

 

Článek
08.05.2007 15:58 - MORČECÍ NEBÍČKO

FLÍČEK

Majitelka Kristýna

 

FLÍČEK
Jmenoval se Flíček.Byla to holka ,ale já na to přišla až pozdě.Byla to krátkosrstá morčanda.Dvoubarevná černobílá,oči mněla černé.
Jednou když jsem přišla ze školy domů tak jsem ji uviděla jak leží na boku a moc se nehýbe jenom tak křečovitě udělala nějaký pohyb.Vzali jsme ji k veterině ale už se nedalo nic dělat musela ji píchnout injekci.Zajeli jsme do Rosic aby jsme Flíčka mohli dát na dvorek a udělat mu hrobeček.Dávám mu tam kytičky a nikdy na něj nezapomenu....

 


 OD DENI: Flíčka je mi moc líto. Z očiček je vidět, že to bylo zlatíčko. Určitě mu je v morčecím nebíčku dobře.

Článek
05.08.2007 09:07 - MORČECÍ NEBÍČKO

CHARLI

Majitelka SabinaCHARLI

Jmenoval se CHarli,ale my jsme mu říkali Morik nebo Mazlik.
3.2.2005 jsem ho dostala ve škole od mojí skvělý třídní učitelky,jenže když jsem přišla domu,rodiče nebyli zrovna nadšeni a oznámili mi,že zítra jí ho zase vrátim.Jenže do druhého dne si ho v rodině všichni zamilovali,takže mohl zůstat!
Zemřel dne 10.7.2007,pravděpodobně na mrtvičku,protože to bylo náhlé bez jakých koliv náznaků či příznaků.
Hned jak to půjde,koupim si nového,ale na Mazlíčka nikdy já a nikdo z naší rodiny nezapomeneme!
S láskou Sabina :-*

OD DENI: Vždy, když někdo odejde, tak to bolí. Ale alespoň se už teď netrápí.

Článek
06.08.2007 19:08 - MORČECÍ NEBÍČKO

KULIČKA

Majitelka Lenka


KULIČKA

Ahoj Denisko,

ačkoli jsem už dospělá a mám 2 dcery, musím ti napsat co se nám stalo.

Moje dcera dostala od kamarada k narozeninám morčecí holčičku, kterou jí koupil ve zverimexu. Dali jsme jí jméno Kulička a byla u nás v bytě asi 1,5 měsíce. Měli jsme jí moc a moc rádi. Potom si ji dcera vzala na prázdniny k babičce a za týden nato se jí narodilo morčátko. Byla chudinka už březí když jsme si ji vzali, ale nikdo z nás o tom neměl ani tušení.

Porod proběhl normálně, kulička byla skvělá máma a Jozífka jsme si okamžitě zamilovali. Týden po jeho narození Kulička dostala Toxémii a umřela nám. Jozífka jsem ve dne v noci krmila, aby nám přežil, protože nechtěl pít.

Teď je Jozífkovi 5 týdnů a je z něj krásnej kluk. Moc ho máme rádi, ale ze smrti Kuličky se nemůžu vzpamatovat a když si na ni vzpomenu, tak pláču.

Ctěla bych tě poprosit, jestli bys naši Kuličku dát do Morčecího nebíčka. Ona si to zaslouží. Byla moc statečná a moc nám chybí.

Děkuji ti......... Lenka Dostálová


POSLEDNÍ FOTKA KULIČKY
---------------------------------------------------------------------------------

DENI:  Mně také umřela Barborka na toxémii, tak vím jak smrt milovaného morčátka bolí. Navíc TOXÉMIE končí ošklivou bolestivou smrtí - nepřála bych žádnému morčátku to zažít a žádnému člověku to vidět.
Článek
30.09.2007 14:00 - MORČECÍ NEBÍČKO

NELINKA

majitelka Lenka

NELINKA

Ahoj Deniso !

 Moc se mi libi, co delas pro nase morcatka a tak te prosim posli tam i to nase.

 Byli ji asi 3 mesice a jmenovala se Nelinka.
 Kdyz sem ji prinesla domu psalo se datum 24.8.2007.
Zamilovala sem se do ni od prvni minuty. Kdyz sem ji v obchode
 uvidela tak sem ji koupila. Jenomze ubehl asi tyden a synovi spadla
 (skrabla ho drapkem a on se lekl a upustil ji na zem)
 a zlomila si zadni nozicku. Chvili nozicku za sebou jen tahla,
 ale zanedlouho behala jako by ji nic nebylo. Jenomze po
tydnu zacal curat na oranzovo a k tomu se pridal prujem.
Chodili sme obden na injekce no slo to s ni z kopce.
 Behem posletniho tydne kazdy den ztratila 50g.
 Zemrela v noci z 25 na 26.9.2007.
 Doktor mi rikal ze to mohlo byt spojene s tou nozickou.

 Nikdy na ni nazapomene.
 Lenka s rodinkou

-------------------------------------------------------------------
OD DENI : Nelinky, je mi moc líto, ale i když odešla do morčecího nebíčka brzo, jedna její část tu zůstane navždy - a to ta, kterou se zapsala do lidského srdíčka

Článek
30.09.2007 13:50 - MORČECÍ NEBÍČKO

FIŠTA

majitel Lukáš B.

FIŠTA

Na jaře roku 2004 ke mně přišly dvě morčecí samičky jménem Pišta a Fišta. Obě měly černou-bílou-červenou barvu. Obě byli asi sestřičky.

Bohužel konce srpna 06 - Fišta měla absces v levém uchu. Jí čistili a dostávala dezinfekce. Září 06 - někdy škrábala na ránu, proto ještě neměla zahojenou ránu.
26.10.06 - veterinář zjistil že Fišta měla nádor u ucha. Fišta musela jít pod narkózou jinak s tím nedá dělat.
27.10.06 - jí odstranili nádor pod narkózou. Fišta potom se probudila. Ona měla stehy a nosila límeček.
28.10.06 - Fišta žila! Byla čilá, víc žrala, nervózně se snažila škrábat, ale neškrábala, protože měla límeček.
2.11.06 - Fišta byla chytrá a povedla se škrábat na ránu, proto stehy byla pryč.
3.11.06 - Fišta měla poprvé naplást na zadní nožičku, aby neškrábala na ránu.
 4.11.06 - dávali jsme mast na ránu, tak denně dvakrát dávali mast.
5.11.06 - přemýšlel jsem o tom, že kvůli z mého nedostatku času, hlavně studia nemohu jít pravidelně k veterináři. Někdo mi pomůže?
9.11.06 - našel jsem hodnou chovatelku v Hradci Králové. Ona se mi rozhodla pomoct, měl jsem z toho radost!
12.11.06 - rozhodl jsem že přivést Fištu do Hradce Králové. Fišta musela cestovat na dlouhou cestu, ale zvládla se dobře. U chovatelky nebyla zvyklá, ale zvykla si rychle. 13.11.06 - zjistili že Fišta měla zánět v uchu, Fišta dostávala mast do ucha dvakrát denně. 18.11.06 - zánět už neměla, denně dostávala dezinfekci. Pomalu hojilo. Fišta začínala občas povídat s morčí ostatníma.
12.12.06 - Večer chovatelka zjistila že Fišta měla dlouhé zuby.
13.12.06 - u veterináře jí zkrátili přední zuby. Bohužel Fišta měla dlouhé stoličky, pokud nebude lépe žrát tak bude muset ubrousit pod narkózou - může být i riziko kvůli narkóze. 16.12.06 - bohužel nešla pod narkózou, protože neměli dostatek na hlídání pod narkózou. 18.12.06 - v 14 hodin Fišta šla uspat, jí ubrousili stoličky. Později Fišta se probudila. V 19 hodin jsme já s Mirkou  byli u veterináři, aby podívali na Fištu, bohužel Fišta měla křivou spodní čelist, pokud bude zase problém tak uspat navěky. Jí NEuspávali navěky.
19.12.06 - když jsem vstal, přečetl jsem zprávu SMS od chovatelky: "Ahoj Lukasi, bohuzel Fista, pres noc umrela :-( Vecer normalne pila a kdyz jsem krmila Madlenku a dala jim ji nastrouhanou mrkev kterou sezrala a ted rano uz ne". Právě Fišta odešla do morčecího nebíčka :'-(((

Tomu jsem nemohl uvěřit, že před její smrtí Fišta mi krásně rozloučila! Právě předtím, když byla zdravá, mě nezajímala třeba ruku, ale klidně ležela na mém klíně. Stalo se v ošetřovně po probuzení kvůli krácení zuby mě zkoumala ruku a také navíc mi jemně kousla do prstu. Potom chovatelka vzala Fištu domů a také navíc mě pozvala do jejího bytu. Fišta byla ve velké krabici, ona byla opravdu chudinka, protože byla hublá a jí padaly srst. Jsem jí vedle položil ruku tak Fišta mě zkoumala a škrábala! Ona chtěla, aby já jí pochoval v mém klíně, také navíc aby se citíla v bezpečí. Před odchodem jsem jí hladil. Pak přes noc umřela! Tohle jsem nemohl uvěřit, že mi krásně rozloučila!
FIŠTO, TEĎ UŽ MÉNĚ NEŽ JEDEN ROK KDY JSI ODEŠLA DO NEBÍČKA TAK NIKDY NA TEBE NEZAPOMENU!!!
Paníček Lukáš B.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
OD DENU: Fišty je mi opravdu moc líto, vím, jak je to těžké, když morčátko onemocní. Můj Mucík měl obdobnou nemoc a také nic nepomohlo, ať jsem dělala co mohla. Ale dokud na svého drobečka myslíme, tak je vlastně pořád s náma.

Článek
10.01.2008 20:26 - MORČECÍ NEBÍČKO

BENJI

majitelka Martina S.

BENJI - KVIKOUŠEK

Benji měl necelé 4 roky,měl neustále velkou chutˇk jídlu,byl čilý.Moc jsme si ho oblíbili,byl naše zlatíčko.Vždy se svým kvikotem hlasitě hlásil o jídlo a přitom stál u přední stěny klícky a nedočkavě okusoval háček u dvířek.Když jsem vždycky přišel domů už na dálku mě cítil a vítal kvikotem.Umřel nám náhle a celkem nečekaně kolem půlnoci z 29.12. na 30.12. 2007.Do poslední chvíle měl chutˇk jídlu ale přesto pohubnul a byl unavený.29.12. jsme dopoledne odjeli na návštěvu k rodičům,Benjinek před odjezdem dostal kus papričky,byl při chuti,zdál se být v pořádku.Vrátili jsme se v noci ve 22.00 hod.a Benjinek byl zalezlý v koutku klece,moc se nehýbal,bylo nám jasné,že je s ním zle,normálně by nás vítal už na dálku kvikáním.Vypadalo to,jako by na nás čekal a chtěl se s námi ještě rozloučit a hned nato umřel.Nevíme přesně na co umřel ale vzhledem k rychlému průběhu nemoci to vypadalo na leukemii a marný boj o jeho záchranu.Ráno 30.12.2007 jsme ho pochovali na zahradě vedle dříve pochovaného křečka Judinka.
Je pro nás velkou ztrátou,nikdy na něj nezapomeneme -Rodina Schorníkova, Hulín


--------------------------------------------------------------------------------------------------
OD DENI: Benjíka mi je strašně moc líto. Ale určitě je mu v "morčecím nebíčku" dobře.

Článek
10.01.2008 21:00 - MORČECÍ NEBÍČKO

FIŠTIČKA

majitelka Michaela K.

FIŠTIČKA

Moje milé morčátko umřelo dne 9.1.2008 v odpoledne. Byla moc hodná a užila si s námi 8 let. A pak chudinka umřela.Měla na zadečku nádor a dlouho jí trápil.A dodala bych ještě že si loni ještě stihla užít hezké vánoce.O vánocích měla krásnou vánoční čepičku a její sestra Pišta taky. Piště se po Fištitce bude stýskat.A má hrobeček na hezkém místě.
A mně Míše se po ní bude stýskat.Amen.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
OD DENI: Fištička se dožila opravdu úctyhodného věku, což si zaslouží velký obdiv. Je mi jí moc moc líto.Ono to bolí, vždy když umře milovaný drobeček a obzvlášť, když byl s náma tak dlouho, ale dokud máme svého drobečka v srdíčku, dokud na něj myslíme, tak je tu vlastně s náma navždy.

Článek
15.02.2008 17:56 - MORČECÍ NEBÍČKO

POŠUK

majitelka Anička T.

POŠUK
Byla sobota ráno a Pošuk byl nemocný. Mamka řekla, že jen dopije kafe a hned pojedeme k doktorovi. Já jsem ten můj malý uzlík nosila v náručí. Co chvíli mi Pošuk bolestně zakvikl. Hledaly jsme číslo na veterinu a Pošuk na tom byl každou chvíli hůř. Šla jsem se učesat, když jsem uslyšela mou starší sestru plakat. Ihned jsem tam běžela. Mamka měla dopito jen polovinu kafe. Doufaly jsme, že se probere. Ale neprobral. Tak jsme tam plakaly celý den. Pošuk se narodil dne 13.června 2006 a umřel dne 9.února 2008 v 8:02 na průjem. ,, Nikdy si neuvědomíme co máme, dokud to opravdu neztratíme "


___________________________________________________________


Bolest v srdci

Už je večer, už se šeří,
život běží bez příměří.
Můj život byl velmi krátký,
Chtěl bych, pane, zase zpátky.

 

Má sestra už sama vrčí,
Má chybím jí, teď už mlčí.
Má maminka stále pláče,
Teď už kolem mne neskáče.

Kéž bych se tak mohl vrátit,
a mamince přání splnit.
Jenže už to nedokážu,
sám sobě si jen kážu.

Nebojoval jsem, když jsem měl,
i když jsem to tuze směl.
Teď už s tím nic nenadělám,

nikomu nic neudělám.

 ( Nikdy si neuvědomíme co máme, dokud to opravdu neztratíme. Já ztratila morče, a už brečím dost dlouho. Netušila jsem, že jeho smrt přijde tak rychle.  )

Navždy tvůj Pošuk.  ( narozen 13.6.2006, umřel 9.2.2008 )

 Anna Turoňová  ( nic mi ho nenahradí, i když je mi 12 let, i když uběhne dlouhá doba )

___________________________________________________________

SVĚT MORČAT: Pošuka je mi opravdu velmi líto.

Článek
01.09.2008 09:03 - MORČECÍ NEBÍČKO

TOMÍK

Majitelka Selverado7

TOMÍK

Ahojky, moc mě zaujala tvá rubrika Morčecí nebíčko a ráda bych ti poslala fotku mého úplně prvního morčátka Tomíka, kterého jsme dostala k 7. narozkám.

Byly jsme v srpnu tohoto roku na chatě a vzala jsem i Tomíka. Nechávala jsem ho běhat venku ve výběhu a dne 2.8.2008 jsem se probudila a Tomík ne nemohl postavit na nohy, nepil, nejedl prostě nic. Jeli jsme okamžitě k vetelináři a ten mi oznámil že Tomík prodělal mozkovou mrtvici (měl 7 let ). Na Tomíka vzpomínám a nezapomínám, byla to velká morčecí osobnost a já na něj stále myslím.

Děkuju moc a měj se hezky.
___________________________________________________________OD DENI: Chudáček Tomík! Ale teď už je mu v morčecím nebíčku určitě dobře... A my na něj taky nezapomeneme!

Článek
23.02.2009 11:24 - MORČECÍ NEBÍČKO

FILÍPEK

Majitelka Eva Konečná

FILÍPEK

Všimla jsem si že Filípek nepije a nejí tak jsem se na něho podívala a všimla jsem si že má krvaví průjem.Ihned jsem s ním šla k veterináři.Ten mu dal antibiotika a řekl že je Filípek už moc vyhublí (dříve býval takový baculka).Každý den jsem tam s ním chodila na antibiotika.V pátek se na něho šla moje maminka podívat,on se lekl a přetočil na bok mysleli jsme že už je po všem a tak jsem moc brečela.Trvalo to tři dny.V sobotu dopoledne jsem tam s ním šla znova...vysadil mu antibiotika a píchl mu glukózu a nějakou výživu a řekl že jestli bude Filípek nadále tokový apatický,že nám doporučuje uspat ho.Já bych ho dala uspat až po tom víkendu (ve středu).V sobotu večer by Filípek stále unavenější,ráno jsem řekla mamince že než půjde do práce ať se na něho přijde podívat a jestli umře...ať ho odnese na chodbu.Byla jsem vzhůru,když maminka do pokoje přišla,mluvila na Filípka tak jsem myslela že je všechno dobré,ale potom se zvedla a odnesla ho.Přišla jsem za ní a rozbrečela jsem se.Myslím že se u mě Filípek dožil krásných 2 a půl roku.
Umřel ve spánku dne 18.1.2009.

Filípku nikdy a to přísahám že i kdybych měla nové morčátko,na tebe nezapomenu!!!

Článek
24.02.2009 15:33 - MORČECÍ NEBÍČKO

BOBINKA

majitelé: Kristina, Libor a Barunka

BOBINKA

Ahoj, Deni!
Moc tě prosíme, abys i naši miloučkou Bobinku dala do morčecího nebíčka.
Měli jsme doma 3 roky samičku Ulinku. Aby jí nebylo smutno, koupili jsme jí ve Zverimexu kamarádku Lenku. Ale ona chudinka byla březí, to jsme zjistili, až když se jí při mazlení začalo hýbat bříško. Narodila se jí tři krásná morčátka: Bublinka, Kulička a Bobinka. Bublinka i Kulička se měly  k světu, ale Bobinka byla strašně malá a slaboučká a Lenka ji ani nechtěla krmit. Když na nás ale Bobinka poprvé mrkla svým očičkem jako korálkem, byli jsme odhodlaní udělat vše pro to, aby i ona mohla s námi trávit svůj život. Týden jsme ji krmili po dvou hodinách injekční stříkačkou, mlíčko ohřívali, mrkvičku strouhali, ona už i povyrostla, tulila se k nám a byla tak miloučká... Jenže po týdnu bohužel svůj boj prohrála. Nikdy se nedozvíme, proč, ale asi prostě byla opravdu moc maličká...
Zbyly nám dvě malé morčecí holčičky, které máme moc rádi.
Ale po Bobince se nám moc a moc stýská.
Má svůj hrobeček u nás na chalupě, kam na ni budeme chodit vzpomínat a vždycky jí zapálíme svíčku. Máme ji navždycky uloženou v paměti, i přes to, že tu s námi byla jen malou chvilku.
Umřela 31.10.2008


Kristina, Libor a Barunka

Článek
24.02.2009 15:38 - MORČECÍ NEBÍČKO

MONTY

Majitelka Mazlik12

MONTY

Tenhle příběh o morčatkovi se odehrál takle:Jednou jsme s mou segrou jeli do kina měli jsme dobrou náladu.Jak jsme dojeli dom tak nám mamka řekla:,,Holky je mi to moc líto."a my:,,Co je ti mami líto?"mamka:,,No jak bych to řekla."a my:,,A co se stalo?"mamka:umřel vám Monty,zakousl ho sousedův pes.a my na to:To nemůže být pravda a najednou jsme začali brečet.Honem jsme se utíkaly podívat na zahradu,ale nebyla to lež, Monty tam ležel s otevřenou pusinkou (my sme měli 2 morčata,ten první byl Kevin,a ten který umřel byl Monty). Potom nás ještě dlouho mamka utěšovala..........Za chvíli přišel pan soused a dal nám 2 velké bonboniéry a 100 Kč,-......Ale my jsme věděli,že nám to Montyka stejně nevrátí.


               Ten vzadu je Monty a ten vepředu je Kevin.Článek
24.02.2009 15:58 - MORČECÍ NEBÍČKO

MONTY

Majitelka Klárka

MONTY

Monty byl morčátko, kterého sem dostala k 12tinam. Dostala jsem ho 21.8. 07 a zemřel další rok na v ten den..Monty za mnou vždycky běhal a když se bál,tak po mě hnedka skočil. Vždycky sem ho nechala proběhnout na zahradě aby se pořádně najedl pampeliškových listů. Nějaké ty dva měsíce před jeho smrtí se pořádně nafouknul. Šla sem s ním na veterinu a on zjistil, že má nádor na bříšku..Dal mi do kapačky nějaký sajrajt. Večer dostal další dávku do pusy, ale nějak to vykýchl..ten samý den v 1 ráno jenom ležel a vůbec se nehýbal..jenom na mě mrkal..nemohla sem spát a byla jsem u něho asi do 5 rána. Byla jsem unavená a šla spat...další ráno jsem jen syšela, jak si povída sestra s bratrem, že umřel.Rychle jsem tam běžela, ale už nic nenadělala.......Monty je teď zakopaný na dvorečku..Klarka

Článek
24.02.2009 10:04 - MORČECÍ NEBÍČKO

BIBINKA

Majitelka Lenula

BIBINKA

Ahojky a zároven Tě prosím dej toho našeho uzlíka,Bibinka do morčecího nebíčka,dožil se čtyř let a byl opravdu moc milý a hodný,-umřel 21.9.2008
Děkuji,LenulaČlánek
24.02.2009 14:17 - MORČECÍ NEBÍČKO

FALIN

Majitel misa.geryk
FALIN

Falinse se narodil a moje druhé morče, Bambi po nich pořad skákal a tak sme Falinka dali babičce no a ona ho zas dala jedne holčičce z rodíny no a ono nemělo vodu a ona mu nedala, no a ono zemřelo, promiňte že nemam fotku
Komentáře
Článek
20.03.2009 01:10 - MORČECÍ NEBÍČKO

BOBÍK

Majitel Martin

Ahoj moje první morčátko se menoval bobik mamka my ho slibovala už měsíc a jeden den po mim zapase v hokeji mě mamka řekla že zajedeme do hornbachu a že mi koupí morče.Tak jsem si vybral nádherný 4 měsíční mládátko.Njedřív sem si myslel že to byla holka a byla to doriska ale pak sem si koupil morčecí knížku a udelal sem co v ní byl oabych zjistil co to je.Nakonec to byl kluk.Dal jsem mu jméno bobik protože to k nemu nak sedelo.měl černou skrvnu na oku a hnědý zbarvení na zádech.asi tejden po tom mi uviznul hlavou v okne od domečku.Muj bratr to zlomil tak aby se mu nezlomil vaz.mohl umřít jen malinkej pohyb a ma po hlavičce :-(. ale nastesti muj bratr je hodnej a zachranil mi ho.pak sme se stěhovali a nic mu neublížilo a byl uplne v pohode.Pak na novým bydlení asi po roce a půl začal blbnout.měl průjem byl dehydrovanej a zajeli sme s ním na veterinu.Paní řekla že se dá vyléčit ale v tomel se mílila.Mímu bobikovi píchla 3 injekce. Musela ho zavodnit.Pak glukozu. a na konec naké antibiotika.mamka mu musela píchat denne jednu injekci.bohužel po 3 dnech od veteriny muj milovanej bobik sobouj se smrtí .....prohrál umřel mi ve spánku.ten den co umřel sme se probudil a šel sem ke kleci a bobik nedejchal na boku otočil sem klec a vidím mrtvýho bobika z rozteklýma očima :-( mrtvýho ztuhlího byl to šo kasi 5 minut sem se jen koukal na mrtvolku mího bobika a pak jsem se rozbrečel dal sem jeho tělo do tašky a na balkon a pak do krabice. tet je pohřben na zahradě u dědy a babičky leží tam vedle mích 3 pohřbených psu.bobik mi umřel ve spánku ze dne 8.3 2009 na 9.3 2009.Nikdy na mího bobika nezapomenu bylo to nejlepší zvířátko co sem kdy měl tet mam jeho fotku jako tapetu na mobilu a jako plochu na svym nooteboku.Mam ho moc rád a do ted brecim.Mam ten nadherny dlouhosrstý peruánský morče. má nádhernou černou srst a všichni ho maj rádi moje mamka i do konce muj bratr i sestřenice ;-) je to další přírustek do rodiny. ale stejne na bobika nezapomenu a at se mu daří v morčecím nebíčku z pošukemm fištou a dalšíma morčátky co je potkala taky ošklivá smrdt.PS. bobiku mám tě furt moc rád.

Článek
21.03.2009 08:27 - MORČECÍ NEBÍČKO

MIKLA

majitelka Andrea

Miklička se dožila roku a sedm měsícu.. umřela v nedeli 15.3.20 a to na zlomeni nozicky a boleni bricha..byla bych moc rada kdybys ji pridala do morceciho nebicka dik... andrea

Článek
09.04.2009 19:48 - MORČECÍ NEBÍČKO

LILLITH

majitelka: Hadi Zena

Ahoj Deni,

zaujala mě sekce "Morčecí nebíčko", prosím tě, dej tam mou morčecí holčičku Lillith,
byla to má úplně první morčátko, co jsem kdy měla, koupila jsem si ji ve zverimexu,
moc se mi líbila, byla celkem bázlivá, ale i tak milá a hodná, seděla na mně a já ji drbkala :-)
Ale po nějaké době se jí ukázalo za ušima nějaké červené "kolečko" - lysinka,
jak byla větší, zašla jsem za zvěrolékařem a ten mi na to dal nějakou páchnoucí mast,
ale i tak se jí lysinka zvětšovala a ukázalo se, že se jedná o kožní infekci, která se neléčí a jde dokonce i na lidi,
bylo to velmi těžké to přijmout, protože Lillith byla moje kamarádka a mamka ji zanesla na veterinu uspat.
Je a stále bude v mých myšlenkách, říkala jsem si, že už nebudu nikdy žádné chovat,
protože to moc bolelo, ale bylo mi pak po morčátku smutno, tak mi mamka pak koupila ve zverexu další
a ta odchovala 2 krásné prcky :-) Sice ani už ji nemám, ale teď jsem si s přítelem pořídila další,
jmenuje se Kvík :-) je malinký... doufám, že budeme kamarádi :-)

Článek
13.04.2009 11:04 - MORČECÍ NEBÍČKO

FILÍPEK

Majitelka Romča K.

Ahoj, dnes v noci mně umřel můj Filípek. Měla jsem ho necelé čtyři roky a říkala jsem mu Filda. Byl hrozně čilý a hodný. Když byl mladší, tak jsem ho brávala na výlety v košíku ještě s mou kamarádkou, která má taky morče. Vlétě jsem ho dávala do výběhu na čerstvou trávu. Poslední týden nebo dva byl hodně nemocný, všimla jsem si toho, když ve venkovní kleci pořád seděl v rožku v budce, skoro nejedl a nepil a teklo mu z očí a nosu. Na noc jsem ho vždycky dávala dovnitř do terária. Šly jsme s ním tedy k veterináři, ten ho prohlédl, ale řekl, že morče je moc malinké a nemůže poslechnout, protože má malé plíce. Tak nám řekl, že mu zkusí pomoct tak, že mu bude několik dní píchat antibiotika. Během léčby začal trochu jíst, ale nechtěl pít. Antibiotika dostával čtyři dny, ale nepomáhalo mu to. Naštěstí začal trochu pít, ale pro změnu už zase skoro nic nejedl. Doma jsme se mu snažili všemožně pomoct, ale nic nezabíralo. Dva dny před smrtí dostal průjem. Uvařili jsme mu trochu rýže a tu vodu mu dali do napáječky (prý to má pomoct zastavit průjem). Vodu pil, ale rýži nechtěl. Když pil, tak u toho divně vrzal zubama, tak nás napadlo, že by mohl mít kokcidiózu. Doma jsme na to měli kapky, a tak jsme mu trochu nakapali do vody. I kdyby to kokcidióza nebyla, nemohlo by mu to ublížit. Jenže on už nechtěl ani moc pít. V noci, když jsem šla spát, tak jsem slyšela strašně hlasité dýchání, takové chrčení a bylo mně ho moc líto, tak jsem u něj chvilku seděla a pak jsem šla spát. Před šestou ráno, když šla mamka do práce mě vzbudila, že prý Filípek umřel. Byla jsem z toho hrozně smutná a brečela jsem. Teď doufám, že už se má dobře a už se netrápí, mám ho strašně moc ráda a je mně po něm smutno. Byla bych moc ráda, kdybys ho dala do morčecího nebíčka, za ostatníma morčátkama. Bylo to moje druhé morče a na oba pořád myslím. Dostala jsem ho 19. června 2005 a zemřel v noci v ranních hodinách 13. dubna 2009.

Článek
24.05.2009 08:29 - MORČECÍ NEBÍČKO

JERRY

Adam H.

Jmenovala se Jerry. Umřela na obalená játra a na stáří. Narodila se 4.5.2005 a zemřela a zemřela 14.5.2009 ve 13:00 hodin. Bojovali jsme za ni do posledních sil ale přes všechno úsilí nám umřela. Veterynářka říkala že tuk na játrech se nedá léčit alespoň u Jerry ona taky vážila 0.9 KG. Takže jsme to pochopili že ji zabil vlastní tuk.

Článek
24.05.2009 08:33 - MORČECÍ NEBÍČKO

WILLINKA

Lenka

Dobrý den, včera večer mi umřelo morčátko na selhání ledvin. Byla to holčička a jmenovala se Willinka. Narodila se v únoru roku 2008 a zemřela včera 19. května ve 21:00. Byla moc hodná a užila jsem si s ní spoustu legrace. Před čtvrt rokem onemocněla zánětem močových cest a špatně dýchala, vždycky se jí udělalo po antibiotikách lépe, to pak mlsala salátek, který milovala a honila se po koberci s její morčecí kámoškou Sněhurkou, té je teď po ní taky moc smutno. Během tří dnů strašně zhubla, přestala jíst a pít, tak jsem jí vymačkávala šťávu z mrkve a jablek a podávala jí to injekční stříkačkou, ale nezabralo to. Včera odpoledne jsem jí hladila a byla s ní a trápila se s ní. Nevydržela jsem koukat jak trpí, oblékla jsem se a šla za moc hodným panem veterinářem a ten její trápení ukončil. Teď už je v nebíčku a já vím, že u mě navždy zůstane v srdíčku:o(

Prosím vás, abyste Wilinku přidala do rubriky - morčecí nebíčko a máte moc krásné stránky a v nich spoustu zajímavých informací. Posílám Vám také tři fotky. První je Willík ještě malá, druhá je z dospělosti a na třetí je se Sněhurkou jako nerozlučná dvojka. Děkuji mockrát.

Mějte se krásně LenkaČlánek
09.06.2009 13:15 - MORČECÍ NEBÍČKO

MACÍČEK

Majitelka Veronika V.

Ahoj posílám ti fotku mého milého morčátka Macíčka, který umřel na tympanii, ale nejsem si jistá, protože měl přes 8 a půl roku a tak nedokáži říci jestli to také nebylo stáří. Díky.

Článek
29.06.2009 13:54 - MORČECÍ NEBÍČKO

BAMBULKA

Majitelka Klára

Moje Bambulka byla úžasná nikdy na ní nezapomenu. Mám dalších pět morčátek kterým Bambulka chybí. Byli to nerozluční kamarádi. Bambulka měla nádor. Dala by se zachránit, ale zjistila jsem to moc pozdě.
Hezké vzpomínky na ní my zůstanou navždy.

Článek
28.08.2009 13:31 - MORČECÍ NEBÍČKO

ČIKO

Majitelka Anna V.

Dobrý den před týdnem mi umřelo morčátko jmenoval se Čiko byl mu necelý rok .Byl to andílek a mé první morče.Umřel asi na selhání ledvin .přestal chodit jen se plazil jezdila jsem s ním po doktorech ale injekce nezabíraly přestal papat tak jsem ho zkoušela krmit ale nechtěl ani polikat a pak mi umřel udělala jsem mu krásný hrobeček a prosím aby jste mi ho dala taky do vašeho nebíčka moc díky.

Článek
28.08.2009 13:46 - MORČECÍ NEBÍČKO

BOBKOVÁ

Majitelka Darja

Ahoj,
posílám fotku svých morčátek Bobka a Bobkový, bohužel samička (ta černá) dnes ráno 5.7.2009 umřela na tympanii.
Jezdili jsme s ní celý tento týden na veterinu, dostávala spoustu injekcí, výživu a vitamíny, ale bohužel to nepomohlo. Přestala jíst a pít a i když včera vypadala dobře, přes noc se rapidně zhoršila a dopoledne uhynula : (
Paní doktorka se jí ještě dnes ráno pokoušela zachránit, bohužel se nepodařilo.....
Moc nám chybí a Bobkovi taky... Nikdy na ni nezapomeneme.

Článek
10.09.2009 07:35 - MORČECÍ NEBÍČKO

MAXÍČEK

Majitelka Jana

Dobrý den,
snažím se Vám domailovat už skoro 14 dní na Váš e-mail MisinovaDenisa@seznam.cz , který jsem našla na Vašich stránkách, ale vždy se mi vrátila zpráva, že je to nedoručitelné…snad budu mít štěstí nyní s novou e-mailovou adresou, kterou jsem vyzkoumala také na Vašich stránkách.

Měla bych prosbu…ke konci srpna jsme museli nechat utratit našeho velkého mazlíčka – morčecího kluka Maxíka – a moc se nám po něm stále stýská. …Mohla bych moc poprosit o uveřejnění i našeho příběhu i s fotkami? Předem moc moc děkuji.

Přeji krásný den,
Jana

 

Maxíček byl naším prvním morčetem a hned od začátku se stal naším velkým mazlíčkem. Koupili jsme si ho ve zverimexu 5.1.2007. Do soboty 22.8.09 byl v pořádku, měl pořád chuť k jídlu, byl čilý a zvídavý. Týden byl na hlídání a byl prý úplně v pořádku. Když nám ho přivezli, najednou často naříkal a měl bolení bříška, tak jsem ho hned ráno v neděli 23.08.09 vezla k veterináři. Dostal 3 injekce a prý by se mu mělo po nich ulevit. Maxíkovi bylo ale hůř a hůř a přestal i jíst. Každý den jsme s ním jezdili na injekce, doma ho krmili stříkačkou, ale nebylo to nic platné. Byl apatický, pořád jen polehával a nechtěl už ani přijímat potravu ze stříkačky. S těžkým srdcem jsem ho v pátek 28.08.09 vezla na uspání…bylo to pro mě moc těžké…tolik jsem mu chtěla pomoct, aby se uzdravil. Ale nechtěla jsem ho dál trápit, už se ani nezvedl, třásl se a oči měl zalité výtokem. Po týdnu léčení nebyla viditelná žádná změna k lepšímu, bylo mu pořád hůř. Maxíčka jsme měli skoro 3 roky a moc se nám po něm stýská. Chybí nám jeho mazlení, radostné pištění, jeho přítomnost. Nikdy na něj nezapomeneme. Maxíčku, moc nám chybíš!SVĚT MORČAT: Je mi líto, že jste se mi nemohla domailovat, ale mám problémy se schránkou, proto se snažím do článků psát, abyste mi psali na tento mail: MisinovaDenisa@atlas.cz Ještě jednou se omlouvám za komplikace a Maxíčka je mi moooooooooc líto. Muselo to být úžané morčátko!

Článek
10.09.2009 11:35 - MORČECÍ NEBÍČKO

GUSTÁVEK

Majitelé: Nela a Václav K.
Gustávek byl velmi smíchané morče : dlouhosrsté, tříbarevné a měl pár rozetek. Když
mu bylo cca 5 let, přestal mít chuť k jídlu, přestože byl velký jedlík, a už nebyl
čilý, hravý, vůbec nekvíkal a pořád spal. Měli jsme o něj strach. Potom se už ale
uzdravoval a vypadalo to s ním dobře. Jednou k nám přijela babička a ta mu často
chodila pro pampelišky (ty měl Gustav rád) a Gustávek je vždy všechny snědl. Jednou
se ale stala tragédie. Večer si šel Gustávek lehnout a spal před svým domečkem (boudou).
Ráno jsme ho už neprobudili. Pohřbili jsme ho vedle naší želvičky Lucky se senem
a podestýlkou.
Gustav měl před svou smrtí hodně zvířecích kamarádů : želvu Lucku,
a ještěrky Barboru a Adélu. Po prázdninách si pořídíme nové morče, ale na Gustava
nikdy nezapomeneme!
Nela a Václav Koliášovi

Článek
18.09.2009 15:06 - MORČECÍ NEBÍČKO

ÁJINKA

Majitelka Andrejka (asi)

Slečna, která i napsala tento mail se nepodepsala. Opsala jsem teda jméno z e-mailu, tak doufám, že pokud jsem ho napsala špatně, tak se ozve, abych ho mohla opravit. Lidi, MOC VÁS PROSÍM... PODEPISUJTE SE! A pište mi na tento mail: MisinovaDenisa@atlas.cz Děkuji.

***************************************************************

měla sem morče menovala se ájinka koupila mi jí asi před rokem mamka.
byla hodná a měla sem jí ráda ale 6.7.09.umřela nevím na co ale byla před tím náká divná
a nemohla chodit a nechtěla jíst ani pít.ted mám činčilu je taky hodná dostala sem jí
včera a ta činčila má boudičku a pítko po ájince tak jí pořád vidím jak pije nebo spí v té boudičce.
mamka jí udělala hrobeček v lese tak tam za ní každý den chodím.
mám jí ráda ještě ted i když umřela

Článek
18.09.2009 15:17 - MORČECÍ NEBÍČKO

HONZÍČEK

Majitelka Evca
Ahoj. dne 14. května tohoto roku ( 2009) mi zemřelo morčátko. Jmenovalo se Honzíček.
V pohlaví jsme se zpletly byla to samička.
Zemřela protože měla víc než 10 měsíců a teprve v roku měla první 4 miminka.
Porod jí vysílil tak, že se jí zhroutila pánev a nemohla chodit. Přijely jsme 13. května na velikonoce domů. Uviděla jsem jak leží v roku klece. Mláďátka jsem rychle přendala k mé druhé kojící samičce Áji. Dávala jsem Honzíčkovi mlíčko pro odstavená morčátka. Vodu a výživu pro kojence stříkačkou ale v uterý v 11: 30 hodin. zemřel. Nikdy na něj nezapomenu.


Článek
19.09.2009 18:04 - MORČECÍ NEBÍČKO

MYŠÁK

Majitelka Monča
Ahoj.

Prosím o poslání do morčecího nebe našeho "Myšáka". Jmenoval se sice Buffalo, ale ńějak to vyplynulo jinak a byl to prostě "Myšák". Byl to US Teddy a dnes (21.7. 2009) jsme ho pohřbili.
 
Děkuji

Monča


SVĚT MORČAT (Deni): Je mi opravdu moooooc líto, že mi to tak trvá, ale přes prázdniny jsem se k počítači nedostala a jako by problémů nebylo dost, mám nějaké problémy se schránkou na seznamu, takže všude píšu abyste mi psali na tento mail: MisinovaDenisa@atlas.cz Ještě jednou se omlouvám. A morčíka je mi moc líto. Měl moc hezký čumáček. Takové malé sluníčko :-)

Článek
19.09.2009 18:30 - MORČECÍ NEBÍČKO

KULÍŠEK

Majitelka Sára
Ahoj Denčo

mám dvě morčata,když jsem byla na vesnici u babi s morčetem,sestře se udělalo špatně tak pro ni přijeli rodiče byli jsme tam s morčetem asi tři tejdny.Máma s tátou řekli,že jestli chci tak mi morče odvezou domů já sem  řekla,že jo a tak ho odvezli druhý den prý bylo hned ráno mrtvé asi mu nafouklo břicho já sem mezitím byla u babi.Když jsem za týden přijela,tak sem se to dozvěděla.Hrozně se mi po něm stýská a i jeho morčecí kamarádce Myšce měli s nim i malá morčátka,ale potratila a sama to málem taky nepřežila.Morčátka se měla jmenovat Terka a Kulíšek.To morčátko které zemřelo se také jmenuje Kulíšek a je na prvních dvou fotkách a na třetí je s jeho močecí kamarádkou Myškou.Byl hrozně divokej a roztomilej.Sice dělal samí lumpárny,ale byl super.Kulíšek se narodil  únoru roku 2007 a zemřel 16.srpna 2009 a asi nejspíš měl zapařenou trávu (jednou nedávám pozor a je to vpr.)Byl hodně mladej prosím,dej ho do morčecího nebe mám ho moc ráda.Sára

Článek
25.10.2009 07:54 - MORČECÍ NEBÍČKO

MAXÍK

Majitelka Zuzka

2.září 2009 oslavil 4 roky a nic nenasvědčovalo tomu.že by měl umřít.Říkala jsem si,že s námi ještě dlouho vydrží.Jenže 9.10.2009 jsem přišla ze školy a šla se podívat kolik trávy,kterou mu donesl děda snědl.Přišla jsem ke kleci a vidím že v jesličkách do kterých trávu dostával je trávy pořád stejně,říkala jsem si že na ni třeba nedosáhnul a tak jsem mu ji dala k pusince jestli si nevezme.Jenže on vůbec nereagoval. Skusila jsem do něj trochu strčit ale on se trhavými pohyby vrátil zpátky na místo.Rychle jsem ho dala do přepravky a běžela za dědou s tím že Maxíkovi něco je.Za chvíli už jsme byli na cestě k veterináři,který Maxíkovi diagnostikoval nádor na ledvině.Píchnul mu nějakou injekci a s tím,že pokud se to do soboty nezlepší máme přijít znovu.Po zbytek dne byl Maxík s námi v obýváku a jen ležel. V noci jsem se vzbudila protože jsem slyšela nějaké zvuky a podívám se na něj a on se celý klepe.Ty klepavé záchvaty se pořád zhoršovaly a při jednom z nich Maxík umřel.Nikdy nezapomenu na jeho pohled který mi věnoval než umřel a vím,že to,že jsem ho nechala uspat už ve čtvrtek byla zatím největší chyba v mém životě.Vzkazuji mu do morčečího nebíčka že na něj nikdy nezapomenu.

 

Článek
30.01.2010 18:35 - MORČECÍ NEBÍČKO

BARONEK

Majitelka Kristina

Moje morcatko Baronek melo 3,5 roku, bylo moc inteligentni, chytre a hodne. Odjela jsem na cesty a nechala ho na tyden na hlidani u sestry a ono umrelo, asi smutkem. Prestalo jist a pit a nez jsem se stacila vratit, tak umrelo. Jsem z toho moc nestastna a tak bych se s nim chtela aspon touto cestou rozloucit. Mela jsem ho moc a moc rada a je mi ted moc smutno. Vycitam si, ze jsem ho radeji mela doma nechat samotneho s jidlem a nepřemisťovat ho .. ale ted uz je pozde na kazdou radu. Uz se neda nic delat. Tak se s Tebou loucim Baronku a posilam Te do morceciho nebicka. Nikdy na tebe nezapomenu. Kristina

Článek
27.03.2011 12:59 - MORČECÍ NEBÍČKO

BERUŠKA

Majitelka Veronika

V listopadu mojí sestřičce umřelo morčátko podlehlo pravděpodobně na dýchací cesty obě měli nedožitý jeden rok.Týden byla nějaká divná vůbec nejedla nehýbala se a najednou jedno ráno umřela ale my jsme to zjistili až večer.Týden na to umřelo i moje morče Beruška chytila to od Zrzky sestřiného morčete. Zrzka byla rozetové morčátko a Beruška dlouhosrsté morčátko. Úmrtí Berušky mě úplně vzalo,vůbec jsem neměla chuť k jídlu. Tímto dopisem chci říct že na Berušku a Zrzinku nikdy nezapomeneme.

bohužel mi nejde poslat fotka

Článek
27.03.2011 13:04 - MORČECÍ NEBÍČKO

ROBIN (Robčák)

Majitel dadamata

jmenoval se Robin , Říkali jsme mu Robčáku umřel ve čtvrtek kolem dopoledne bylo mu deset let tato fotka je už stará ... byl to miláček rodiny a taky jsme ho náležitě pohřbili , já jsem ho už oplakal a doufám že je na lepším místě , takla jsem si pomyslel že já jak blbec kopu hrobeček a on hryže mrkvičku a ze shora se mi chechtá ....SVĚT MORČAT: Krásná myšlenka...

Článek
27.03.2011 13:18 - MORČECÍ NEBÍČKO

EMA

Majitelka Miška

Moje morčátko Ema byla zdravá a byl jí teprve jen jeden rok.
Když sem jí našla mrtvou v jejím výběhu venku začala sem strašně brečet a nemohla sem tomu uvěřit moje Emulka mi zemřela..Umřela dne 10.7.2010 takže včera byl to pro mě šok a stále se z toho nemůžu vzpamatovat byl jí jen rok...
Udělali sme jí hrobeček hned vedle našeho kocourka Mikeška.Doufám že se tam má dobře protože se říká "Kdo zemře má se líp než když žil"...
Na naše zážitky s Emuškou nikdy nezapomenu a přála bych si aby tady se mnou stále byla...Jenže takovej je život někdo přijde někdo odejde holt s tim nic už nenaděláte a když to byla Vaše součást srdce jako moje...

Článek
27.03.2011 13:33 - MORČECÍ NEBÍČKO

ŠODÍNEK

Majitelka Nikča

Ahoj Denčo,
dne 12.srpna 2010 ve věku dvou let, umřelo moje morčátko ŠODÍNEK. Byl to čilý sameček a nemůžu se smířit s tím, že už nikdy neuvidím jeho štastná očička, když papal okurku nebo když jsem ho dala ven na travičku.
Musela jsem mu nechat píchnout injekci. Měl zlomenou čelist, i když pořád nemůžu pochopit, jak je to možný. Doktor říkal, že se jim to stává i o hloupou mrkev. Tak jsem z toho moc smutná, protože mojemu miláčkovi nic nebylo, jen se nemohl napapat...:o( Budu ráda, když bude i s ostatníma morčátkama tady v nebíčku. Aspon mu nebude tolik smutno...Děkuju, Nikča.

Článek
27.03.2011 13:45 - MORČECÍ NEBÍČKO

TERKA

Majitelka Sára

Ahoj Deny mé morče se jmenovalo Terka bylo hrozně roztomilý a nešikovný,bohužel zemřelo 1 týden potom co jsme ho koupily takže nemám žádnou fotku, morče sem měla když byla ještě moje mladší sestra malá. Jednou byla a pokoji sama a zlomila Terce páteř bylo mi jí líto a brečela jsem ale co se dalo dělat. Je to už 6 let ... Doufám,že se má teď Terka dobře..Mám jí ráda <3 ..Prosím dej Terku do morčecí nebíčka děkuji Sára

Článek
27.03.2011 13:57 - MORČECÍ NEBÍČKO

ČERTÍK

Majitelka Sára
Ahoj Deni. Moje morče se jmenovalo Čertík - byl to takovej malej zlobivej morčecí kluk a měla sem ho moc mocinky ráda....Zemřel a nebyl mu ani rok :( zemřel na nádor v puse..Asi týden před smrtí přestával jíst po dvou dnech se mu začaly nafukovat tváře a byl strašně hubenej a takhle to šlo od desíti k pěti..Já ho viděla umírat a bylo to strašný-nedalo se tomu zabránit poslední chvíle byli hrozný on se trápil a já taky jen sem ho hladila a brečela, protože on se nemohl ani hýbat!!! Bylo to strašný a sem i ráda, že zemřel, protože mu bude aspoň líp. Stejská se mi po něm a jeho morčecí kamarádce Myšce a kamarádovi Martínkovi se stejská taky !!!

Deni dej ho prosím do morčecího nebíčka děkuji

Článek
27.03.2011 14:31 - MORČECÍ NEBÍČKO

AMÁLKA a MÍŠA

Majitelka Adélka

ahoj Jednou jsem odvezla moje 4 morčata (Denisku-hladkosrsté morče, Dášu-hladkosrsté, Míšu-hladkosrsté a Amálku-rozetové) k babičce do kotce a Amálku a Míšu jsem dala do vlastnoručně vyrobeného kotce od dědy a jela jsem domů. Druhý den jsem zase přijela a morče bylo pryč!!!!!! Všude spousta krve a chyběla moje nejmladší morčecí slečna Amálka. Bylo jí asi 1 rok a něco. Ale ty ostatní morčata byla v pořádku,tak jsem odvezla Míšu která byla s ní v kotci odděleně a odvezla jí domů ale druhej den když jsem přišla ze školy byla mrtvá!!! To byl pro mě šok!! Míša umřela stářím. Je mi jích líto a chci se s nima rozloučit. Sbohem Míšo a Amálko měla jsem vás moc ráda!!! Posílám fotky to černé morče je Amálka, to bílé s hnědým Míša.


Článek
27.03.2011 14:49 - MORČECÍ NEBÍČKO

VITÁNEK

Majitelka Aja

Vitánka jsem měla pouze půl roku a zbožňovala jsem ho, byl hrozně mazlivý a přítulný.Když jsem odjela na týden pryč a pak přijela domů byl úplně zničený a věděla jsem, že je to zlé:(vůbec nejedl, ani nepil.celou noc jsem se o něho starala a mazlila ho.Na veterině mi řekli, že má genetickou vadu zoubků, které se nedají zbrousit, proto nemohl jíst, ani pít, nedokázal tak moc otevřít tlamičku, tak ho museli uspat...jsem štastná, že to vydržel celý týden a počkal ne mě, abysme se mohli rozloučit...Snad se budeš mít v morčecím nebíčku krásně, budu na tebe myslet a vždycky budeš v mém srdíčku, mám tě ráda.

Děkuji za přidání
Aja


Článek
28.03.2011 19:20 - MORČECÍ NEBÍČKO

KUBINKA

Majitelka Jiřina

Ahojky Denisko,

Jmenuji se Jirina a chtela bych te poprosit o poslani mojeho morcatka do morceciho nebicka.
"Moje morcatko se jmenovalo Kubinka, byla to samicka a byla moc hodna a vesela, ale jednoho dne zacala kakat krev a ja s ni letela na veterinu, na veterine ji zkouseli lecit , pry to byl zanet mocoveho mechyre, a rekli mi ze mam davat dietu (seno a jenom zelene z suche stravy.) delala jsem vse pro ni ale nezachranila se a po 9 dnech umrela. Taky ji po prinosu na veterinu v den smrti tesne pred tim , kdy jeste zila dali podle me prehnanou davku kysliku a ona se asi udusila bo dostala dychaci zachvat. a pak ji odnesli a prinesli ji za par minut uz mrtvou. Vse bylo podezrele divne, ale ja si stale vycitam ze jsem ji mela pomoct nejak vice a mozna ji nedavat zadnou dietu ale poradne krmit pri nemoci a mozna to byla chyba , ta dieta, ale kdyz ja jsem tem doktorum vazne verila, ale po te zkusenosti s kyslikem uz ne. Bylo to Hruzostrasne ji videt v tom inkubatoru zapasit s dechem, doted to mam pred ocima a vycitam si plno veci, a uz je to dva roky co umrela,
Mam aji jeji urnicku. Prosim dejte mi ji taky do morceciho nebicka k ostatnim at neni sama....
Mela pouhe 2 roky kdyz umrela. Navzdy na Tebe budu vzpominat Kubinko a odpust mi..."

Dekuji moc

Jirina


Článek
28.03.2011 19:42 - MORČECÍ NEBÍČKO

TEREZKA

Majitel/ka black.world

Terezka byla celý život zdravá, bohužel měla cysty na vaječníku, ale i špatné zoubky, které veterinář přehlídl a dne 13.11.2010 mi odešla. Byla to velká bojovnice a nikdy na ní nezapomenu. Udělali jsme jí hrobeček na zahradě, ale vinu na tom má i veterinář.
Hned další den jsme si koupili nové morčátko a na počest Terezky jsem dal stejné jméno. Terezce bylo 4,5 roku.Strašně mi chybí... :(

Článek
29.03.2011 06:54 - MORČECÍ NEBÍČKO

KULIČKA

Majitelky Zuzka a Monika

Počátkem května 2010 umřelo naše morče Kulička. Bylo jí 5,5 roku. Taky jsme jí říkali Milášek. Už od března postupně přestávala žrát, takže jsme ji krmili stříkačkou, jinak však byla stále čilá a aktivní. Dokonce pak absolvovala broušení zubů, protože podle veterináře nežrala proto, že měla přerostlé zuby. Operaci i narkozu sice zvládla, ale žrát nezačala, stále jsme ji museli krmit, ale pak už odmítala i nechat se krmit a 10 dní po operaci zemřela. To umírání poslední dny bylo moc smutné, bylo to zrovna o víkendu, takže jsme s ní ani nemohli jít k veterináři. Když jsme se konečně rozhodli, že už se nic nedá dělat a v pondělí ji zajdem uspat k veterináři, tak v neděli večer zemřela. Moc nám chybí a budem na ni vzpomínat, i když už máme nové morčátko. Záměrně však úplně jiné než byla naše Kulička.

Zuzka a Monika

Článek
29.03.2011 18:40 - MORČECÍ NEBÍČKO

SIMBA

Majitelka Nikol

Ahoj, dne 23.dubna 2010 mi zemřelo morčátko jménem Simba (je to holka) a strašně moooc mi chybí. Simbu jsme měli už od maličkého mláďete a byla tak strašně hodná, vůbec nekousala a zrovna musela umřít, jak mi to mamka řekla že mi Simba umřela tak jsem chvilku plakala. Já na Simbu nikdy nezapomenu budu na ní pořát myslet, sbohem Simbo! (jestli by no nějak šlo tak můžeš dát Simbu do morčecího nebíčka na blogu svět morčat) Nikol

Článek
29.03.2011 18:54 - MORČECÍ NEBÍČKO

HVĚZDIČKA a CHOMÁČEK

Majitelka Klára

Když Hvězdička umřela, byly jí 3 roky. Měla potíže s dýcháním a přestala jíst. Měla asi nějakou dědičnou nemoc . Její maminka umřela podobně.
Chomáček měl vždycky chuť k jídlu a byl veselý. Týden před jeho smrtí začal míň jíst, začal hubnout. Když umřel bylo mu 3,5. Nikdy jsme se nedozvěděli proč umřel...

Článek
29.03.2011 19:31 - MORČECÍ NEBÍČKO

ANDY

Majitel David

Ahoj. Dne 1.3.2010 nám umřelo oblíbené morče jménem Andy.Andyho jsme si koupili někdy v září 2009 na výstavě v Pardubicích a dovezli sem do Prahy.Tady na něj čekala naše Mána za účelem malých morčátek.Morčátka se narodila 4.1.2010 a byla a jsou fakt pěknáJenže Mána asi za tři týdny umřela a Andík s malýma zůstali na ocet.Jedno malý jsme dali známým a dvě jsem dokrmoval mlékem ze stříkačky.Andík musel být zvlášt protože když byl u nich tak je pořád otravoval.Ovšem v sobotu 28.2.2010 jsem Andíka dal ven na pastvu ale ta tráva byla po sněhu ještě mokrá a to mu způsobilo,že dostal Tympatii.Celý sen byl takový špatný nežral,nepil ani se nehejbal.A večer jsem mu chtěl dát vodu ze stříkačky ale jak jsem ho vracel do klece tak sebou švihnul,že už se ani nepostavil.Na internetu jsem se dočetl,že jak se mu roztahuje žaludek a dotane se k plicím začne se dusit a imírá.Běžel jsem pro přepravku,že ho ještě vezmu k veterináři,když jsem se ale vrátil byl chudák už mrtvej.Udusil se.Nikdy na něj nezapomenu.David

Článek
20.06.2011 22:55 - MORČECÍ NEBÍČKO

JULINKA A PIDIŽÍK

majitelky Zuzka a Linda
Ahoj,
 
posíláme fotku našich morčátek, která už umřela. Větší se jmenovala Julinka a menší Pidižvík. Pidižvík umřel ještě mládě. Julinka brzo po něm.
 

Zuzka a Linda

Článek
20.06.2011 23:19 - MORČECÍ NEBÍČKO

LÍZINKA

majitelka fialova.sedma

Moje morčí se jmenovalo Lízinka. Už pár dnů jsem u ní pozorovala lehkou apatii a jednou večer jsem si všimla průjmu a výtoku z nosu a očí,tak jsme 2. den zašli na veterinu. Tam mi do očí řekli,že to růžově nevidí,ale i tak se moji malou pokusili zachránit:dali jí 3 injekce a mně vitamíny na doma,samozřejmě pro ni. Cestou domů mi ale umřela v bedýnce. Napadli ji prý nějací paraziti...

Článek
20.06.2011 23:22 - MORČECÍ NEBÍČKO

BERTÍČEK

Majitel rodina Veselých
Ahoj,

mé morčátko zemřelo 13.8 2010.Bylo mu 7let.Zemřel zřejmě stářím,protože ráno byl v pořádku a večer když jsem mu šla dát zeleninu,leželo mrtvé v domečku.Ted mám 2 nové a březí samičky.Ale na našeho starého dobrého Bertíčka stále vzpomínáme a žádné jiné morčátko ho nahradit nedokáže.Bertíček je to hnědočerné morčátko nejblíže.