OBLEČKY

Určitě řada z vás nad tímto článkem ohrne nos a prohlásí, že morčátka mají svůj kožíšek, který je chrání a navlékat je do různých nepohodlných oblečků je proti přírodě a jde pouze o módní výstřelek "americké smetánky".

Z části máte určitě pravdu. Ale například u takových skinníků nebo baldwinů mají oblečky své opodstatnění. Nebo jiný příklad...morčátka chovaná ve venkovním kotci jsou samozřejmě naučena na zimu, ale takový "domácí mazánek" ;-) naučený pouze na stálou bytovou teplotu už tak otužilý není. Když pak potřebujete jít v zimě s takovým morčátkem třeba na veterinu, nezbude vám nic jiného, než morčátko pořádně zabalit do šály či deky aneboooo ho obléci do oblečku.

KDE TAKOVÝ OBLEČEK VZÍT?

  • Můžete si ho vyrobit samy - k tomu vám stačí kousek rukávu nebo látky, jehla a nit na potřebné úpravy, ti ještě šikovnější použijí jehlice a vlnu a můžeme se pustit do výroby módních kreací ;-)

  • Koupíte ho v obchodě - bohužel v běžných obchodech s chovatelskými potřebami jsou tyto oblečky docela nedostatkové zboží, ale můžete je koupit v internetových obchodech, např. zde: www.1teddy.cz/produkty/morcata/oblecky-pro-morcata/, cena oblečku je cca 200,- Kč

KURIOZITA:

Opravdovým mistrem svého oboru jsou americké Cuddly cavies creations, na jejich stránkách najdete nejen pohodlné oblečky, ale také mnoho kloboučků a čepiček nebo řadu módních a extravagantních kostýmů. Cena těchto oblečků je od 6 dolarů, ale nevýhodou je, že je dodávají pouze na území USA